flag Судова влада України

Встановлення сумісного проживання без укладання шлюбу.

Кіровський районний суд м. Донецька,
(подається за місцем проживання заявника).

Заявник: _______________________________________,
_______________________________________________.
(П.І. по Б., адреса, поштовий індекс)
Заінтересована особа: ___________________________,
_______________________________________________.
(П.І. по Б., адреса, поштовий індекс)

 

ЗАЯВА
про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу



З
«___»___ 2000 року до «___»___ 2010 року я, (П.І. по Б.) і (П.І. по Б.) проживали однією сім’єю в кв.__ по вул. ________ у буд. ___ у місті Донецьку, були пов’язані спільним побутом, мали взаємні права та обв’язки, але не звернулися до державного органу реєстрації актів цивільного стану про реєстрацію шлюбу.

___.___. 2010 року (П.І. по Б.) помер.

Після смерті (П.І. по Б.), надалі – «Спадкодавець», відкрилася спадщина (квартира, інше майно).

За життя Спадкодавця, ним не був складений заповіт.

Враховуючи відсутність у Спадкодавця спадкоємців за заповітом, а також відсутність спадкоємців за законом першої, другої, третьої черг я, відповідно до ст. 1264 ЦК України, маю право на спадкування за законом у четверту чергу.

Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України я вважаюся такою, що прийняла спадщину, крім цього я звернулася до державної нотаріальної контори № ___ за місцем відкриття спадщини із заявою про прийняття спадщини.

Після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини я, відповідно до ч. 1 ст. 1297, ч. 1 ст. 1298 ЦК України, звернулася до державного нотаріуса за видачею мені свідоцтва про право на спадщину, але нотаріус державної нотаріальної контори відмовила мені у оформленні права на спадщину, вказавши, що документів, які надано для одержання свідоцтва про право на спадщину недостатньо.

На моє прохання нотаріусом державної нотаріальної контори № ___ надано довідку, в якій вказані відомості за даними спадкового реєстру: про заведення спадкової справи; про відсутність заповіту, - крім цього мені було роз’яснено, що я маю право звернутися до суду із заявою «про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу».

Встановлення юридичного факту мого проживання однією сім’єю зі Спадкодавцем не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини має значення для належного оформлення права на спадщину та одержання свідоцтва про право на спадщину.

У ствердження факту мого проживання однією сім’єю зі Спадкодавцем без реєстрації шлюбу маю листи, вітальні картки, запрошення, інші письмові докази (документи): ________________.

Також факт мого проживання в кв.__ по вул. ________ у буд. ___ у місті
Донецьку однією сім’єю зі Спадкодавцем з «___»___2000 року до «___»___2010 року без реєстрації шлюбу можуть підтвердити свідки: (П.І. по Б.)______________.

Враховуючи викладене, відповідно до ст. 1264, ч. 1 ст. 1297, ч. 1 ст. 1298 ЦК України, на основі ст., ст. 3, 234, 235, п. 5 ч. 1 ст. 256 ЦПК України,

ПРОШУ

- допитати свідків: (П.І.Б.), (адреса); (П.І.Б.), (адреса);
- встановити факт проживання (П.І. по Б.) і (П.І. по Б.) в кв.__ по вул. ________ у буд. ___ у місті
Донецьку однією сім’єю без реєстрації шлюбу з «___»___ 2000 року до «___»___ 2010 року (день смерті).

ДОДАТКИ:
1. Квитанція оплати судового збору.

2. Копія заяви заінтересованій особі.

3. Копія свідоцтва про смерть.

4. Копії доказів, які підтверджують факт, що має юридичне значення.

5. Копія довідки державної нотаріальної контори.
 

 «___»______________________р.                                               П.І.Б.